Gökkuşağı çocuklarının karne heyecanı

2015-2016 eğitim-öğretim senesi bugün sona erdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan takriben 18 milyon öğrenci karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline girdi. Öğrenciler öğretmenlerinden karne alırken veliler de onlarla birlikte karne heyecanlarını paylaştılar. Bahçeşehir Gökkuşağı Koleji Karne Töreni ile birlikte başarılı öğrenciler belgelerle birlikte ödüllendirildikten sonra bütün öğrenciler sınıflarında öğretmenlerinden karnelerini teslim aldılar.

“ÖĞRENCİLER TATİLDE YENİ ŞEYLER KEŞFEDECEKLER”

Gökkuşağı Koleji olarak bir senesi daha bitirmenin mutluluğu içerisindeyiz” diyen Bahçeşehir Gökkuşağı Koleji Müdürü Bilal Ulucan aynı zamanda, “Bugün 2015-2016 eğitim yılını, karneleri öğrencilere vererek bitirdik. Öğrencilerimiz üç aylık uzun sayılabilecek bir tatile giriyor. Lakin bu uzun arada da eğitim öğretim katiyen bitmeyecek. Gerek öğrencilerimiz gittikleri yerlerde yeni bir şeyler öğrenip keşfedecekler gerekse okulumuzdaki yaz okulumuzla birlikte hem dinlenip hem de bütün sportif faaliyetlere katılabilecekler. Bunların hepsi de öğrencilerimiz için büyük kazançlar olarak geri dönecektir” dedi.

1997 yılından bu yana eğitim hizmeti veren bir müessese olduklarını da belirten Ulucan, “Son dört senedir da beynelmilel bir eğitim ve öğretim yapısına kavuştuk. Cambridge International School unvanını da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alarak okullarımızda uygulamaktayız. Eğitim kalitemizi her zaman üst düzeyde tutuyoruz” diyerek, “Öğrencilerimize, velilerimize ve bütün öğretmenlerimize mutlu ve sıhhat dolu bir tatil diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Bahçeşehir Gökkuşağı Koleji Ortaokul öğrencisi Bedirhan Baltaş da hem karnesini aldı hem de matematik olimpiyatlarından aldığı birinciliği kutlayarak, “Yaz tatilinde de ders yerine daha çok tatil yapacağım. Okulumu ve öğretmenlerimizi çok seviyorum. Bu başarımda onların da çok büyük katkıları oldu” şeklinde konuştu.

Bedirhan Baltaş’ın babası Mehmet Baltaş da, “Okulumuzda her şeyden önce kolektif bir akıl var. Ortak bir aklın olduğu bir yerde başarının olmaması olası değildir. Bilhassa bizlerin tekliflerini ve tavsiyelerini dikkate alarak değerlendirme yapan okul idaresi sayesinde öğrencilerimiz daha da başarılı hale geliyorlar. Bu yüzden başta okul müdürümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Artık Bedirhan için de yaz tatilinde deşarj olma vakti” diyerek memnuniyetini dile getirdi.
 

Bir önceki yazımız olan TEOG sınavlarında kızlar daha başarılı başlıklı makalemizde haber, haberler ve teog istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.