TEOG’un Viranşehir birincisi karnesini tarlada aldı

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki öğrenciler de karne sevinci yaşadı. Tarlada çalışmak zorunda olan öğrenciler ise bir okul sezonunu bitirmenin buruk sevincini yaşadı. TEOG sınavlarında Leyla Altın ile birlikte ilçedeki en yüksek puanı alan 14 yaşında olan Zeliha Gövez de tarladaki işler hasebiyle karne almaya gidemedi. Yaşıtları ve arkadaşları karnelerini alırken çapa yapan Zeliha Gövez’e karnesi tarlada verildi. Gövez’in karnesi, eğitim gördüğü Şehit Tarık Emeket Okulu öğretmen ve idarecilerinin vaziyeti bildirmesi üzerine Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, şube müdürleri Nedim Özkan ve Osman Arap tarafından evine getirildi. Gövez’in tarlada çapa yaptığını gören Müdür Sağır ve beraberindeki öğretmen ile idareciler, tarlada çalışmaya ara veren Zehra Gövez’e karnesini teslim etti.

SÜRPRİZ OLDU
Tarlada çalışmak zorunda olduğu için karnesini almaya gidemediğini belirten Zeliha Gövez, karnesinin getirilmesinin kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu söyledi. Okul öğretmenleri ile Milli Eğitim Müdürüne teşekkür eden Gövez, “Maddi imkansızlıklar arasında eğitim gördüm. Vaziyetimiz iyi olsa daha da başarılı sonuçlar elde ederdim. Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim. Öğretmenlerime, okul müdürüme ve milli eğitim müdürlerime teşekkür ediyorum. Ben de okulda karne almak isterdim, parasal vaziyetimiz iyi olmadığı olmadığı için tarlada çalışmak zorunda kalıyorum. Tarlada karne almak büyük bir sürpriz oldu. Daha da başarılı olmak için mücadele edeceğim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, bölgede parasal imkansızlıklar hasebiyle çocukların tarlada çalışmak zorunda kaldığını belirterek, öğrencileri eğitime daha da özendirmek emeliyle karneleri tarlaya getirdiklerini kaydetti. Sağır, “Bu öğrencilerimiz derslerinde çok başarılı olmasına karşın parasal vaziyetleri olmadığı için tarlada çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu ehemmiyetli günde onları yalnız bırakmadık. Sevinçlerine tarlada ortak olduk. Bu vaziyette çok öğrencimiz var, Allah yardımcıları olsun. Başarılarının artarak devam etmesini umuyorum, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Müdür Sağır ve beraberindeki şube müdürleri tarafından TEOG sınavında ilçedeki yüksek puanı alan diğer öğrenci Leyla Altın’a ise okuduğu okulda karnesi verildi. Sağır ve beraberindeki idareciler, tarlalarda çalışan veyahut çobanlık yapan öğrencileri de bulundukları bölgede ziyaret ederek, karnelerini teslim etti.

ENVER ZENCİRCİ

Bir önceki yazımız olan 'Başbakan’ın elinden karne almaktan gurur duydum' başlıklı makalemizde binali yıldırım, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.